Jdi na obsah Jdi na menu
 


O KOLEKTIVU MLADÝCH HASIČŮ...

2. 12. 2012

 

Kolektiv mladých hasičů byl po dlouhých letech znovu obnoven v březnu 2011. Od té doby se pravidelně scházíme každé pondělí v hasičské zbrojnici, před soutěží trénujeme i v sobotu dopoledne nebo jezdíme na výlety a soustředění.

Náplní činnosti mladých hasičů je vzdělávání dětí nejen v oblasti požární ochrany (při níž děti získávají znalosti, ale i praktické zkušenosti ze všech oblastí hasičské činnosti, včetně požárního sportu), ale také osvojování tábornických dovedností (jakými jsou např.: uzlování, práce s mapou, orientace v přírodě, atd.).

V kolektivu mladých hasičů jsou děti vedeny ke kladnému a šetrnému přístupu k přírodě, její ochraně i využívání. Další náplní činnosti kolektivu jsou základy zdravovědy a poskytování první pomoci. Nedílnou součástí náplně pro dětskou aktivitu v kolektivu je spousta soutěží, ale také hra Plamen - je celorepubliková soutěž v požárním sportu. Cílem hry je rozvíjet dětské znalosti, dovednosti a vědomosti v oblasti požární ochrany. Jedná se o celoroční mimoškolní aktivitu dětí se zájmem o požární sport. Vyhlašovatelem hry Plamen je v České republice Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. 

V řadách našeho kolektivu rádi uvítáme nové členy z řad dětí a třeba i jejich rodiče, když se budou chtít zapojit. Tak pokud chcete zkusit, co je to být hasičem, najít si nové kamarády, zažít spoustu zábavy a udělat něco pro svou fyzičku, přijďte mezi nás.
Tréninky se konají každé pondělí od 16:30 hod na hasičárně v Solopiskách.

Pro více informací můžete psát na e-mail : sdh-solopisky@seznam.cz