Jdi na obsah Jdi na menu
 


Školní rok 12/2013

9. 5. 2013

Ve středu 8. května jsme uskutečnili výlet do Muzea Policie ČR v Praze, kde byla  jedním z témat výstavy věnována 160 let práce pražských hasičů. Seznámili jsme se zde slovem i obrazem s činnostmi i méně známých oddělení, resp. družstev HZS hl. m. Prahy, jako jsou lezci, potápěči, chemici, vyšetřovatelé a dokumentaristé. 

img_8021.jpg

Po schlédnutí výstavy jsme se vydali pěšky na  Vyšehrad a pak až na Smíchovské nádraží odkud jsme jeli vlakem domů... 

img_8069.jpg

 

 

V neděli 24.března proběhlo loučení se zimou „Vítání jara,“ od kapličky se šel průvod v čele s Moranou, kterou jsme pak za odříkání několika básniček upálili na připravené hranici, děti si pak opékali buřty a seznámili se také s hasičskou technikou.  

img_7748.jpg

 

 Také jsme se zůčastnili soutěže "Požární ochrana očima dětí", do které jsme zaslali obrázky..  

Zimní měsíce jsme se věnovali přípravě na uzlovou štafetu, která se konala 16. března v Bratřínově. Jako družstvo jsme získali 4.místo v kategorii starší. Za jednotlivce v kategorii mladší obsadila Jana 16.místo, Filip  14.místo, Dominik  12.místo a Lucie  10.místo. V kategorii starší se umístila Šárka na 10.místě.

 

img_7665.jpg

 

 

Nový kalendářní rok 2013 jsme zahájili výletem do Berouna, který se konal v sobotu 19. ledna. Navštívili jsme hasičskou stanici profesionálních hasičů, kteří nám ukázali hasičskou techniku, vybavení a zázemí hasičské stanice. Po exkurzi jsme si vyšlápli na městsou horu a do místního muzea Českého krasu.

img_7413.jpg